Aktualności
Nowoczesne filtry i układy zmiękczania wodny - doskonałe do wszelakich zastosowań 2018-10-13
Wprowadziliśmy do swojej oferty bardzo nowatorskie filtry, które można zastosować zarówno przy poborach wody z kranu jak i przy instalacji C.O. w nowym i starym budynku.  
GRUNDFOS MQ - wodna pompa 2014-09-24
Niskie ciśnienie wody? Jest na to rozwiązanie - wodna pompa, która umożliwi podniesienie ciśnienia wody w naszej instalacji domowej.
AQUACOMPLUS+ glikolowy gruntowy wymiennik ciepła 2014-09-15
Serwis
Aktualności

Pompa ciepła powietrze / woda - Vitocal 300-A (AWO)

Data dodania: 2014-08-24

Nowa pompa ciepła powietrze / woda Vitocal 300-A zwraca uwagę nie tylko nowoczesnym wyglądem. Z maksymalną temperaturą zasilania do 65°C do ogrzewania i komfortowego podgrzewu ciepłej wody pompa ciepła Vitocal 300-A jest doskonałym sposobem na modernizację w domach jedno- i dwurodzinnych. 

Vitocal 300-A (AWO)


Pompę ciepła powietrze / woda Vitocal 300-A ustawia się na zewnątrz budynku i korzysta ona z bezpłatnego powietrza z atmosfery. Dzięki wyposażeniu w wentylator z regulowanym silnikiem prądu stałego (EC), modulowanej sprężarce oraz zoptymalizowanej akustycznie konstrukcji urządzenia z prowadzeniem strumienia powietrza w płaszczu obudowy pompa ciepła pracuje niezwykle cicho, z poziomem ciśnienia akustycznego poniżej 54 dB(A). A w godzinach nocnych, obroty wentylatora i tym samym szumy, można zredukować jeszcze bardziej.

Pompa ta może także pracować w odwróconym trybie pracy. A więc jej przydatność będzie doceniona także latem. Vitocal 300-A zasila konwektory lub systemy chłodzenia powierzchniowego przez co stworzą w letnie upały przyjemny klimat w pomieszczeniach.

Dodatkowe oszczędności na kosztach eksploatacji są możliwe przy wpięciu instalacji fotowoltaicznej. Samodzielnie wyprodukowany prąd można użyć na przykład do zasilania sprężarki, regulatora, pomp i wentylatora pompy ciepła Vitocal 300-A. Ponadto Vitocal 300-A jest już przystosowana do współpracy z sieciami inteligentnymi (Smart Grid).


Zdalne zarządzanie pracą urządzenia zająć może się moduł Vitotronic 200. Z jego pomocą możemy za pośrednictwem telefonu bądź tabletu monitorować i modyfikować parametry jego pracy.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem promocyjnym dotyczącym zdalnego zarządzania VITOTRONIC 200Przegląd zalet:

 • Pompa ciepła powietrze woda z odwracalnym obiegiem, do ogrzewania i chłodzenia, do ustawienia na zewnątrz
 • Idealna do modernizacji ogrzewania w domach jednorodzinnych
 • Bezstopniowa regulacja mocy przez przekształtnik prądu stałego zapewnia wysoką efektywność przy pracy z obciążeniem częściowym oraz dokładne dopasowanie mocy do zapotrzebowania ciepła
 • Niskie koszty eksploatacji przez wysoki współczynnik efektywności COP
 • Maksymalna temperatura zasilania: do 65°C przy temperaturze zewnętrznej -7°C
 • Nieznaczne szumy pracy, przez zoptymalizowaną akustycznie konstrukcję wentylatora i obudowy i zredukowane obroty wentylatora w trybie nocnym
 • Efektywne odszranianie przez odwrócenie obiegu chłodniczego
 • Regulator do pomp ciepła Vitotronic 200 (typ WO1C)
 • W opcji sterowanie i monitorowanie przez pilota radiowego ub aplikację mobilną Vitotrol App
 • Przygotowana do korzystania z własnego prądu z fotowoltaiki i inteligentnych sieci
 • Nowoczesne wzornictwo


źródło: www.viessman.pl

ul. Tarnogórska 97, 44-100 Gliwice
tel. 884-8888-13 (play)
e-mail. info@timmler.pl

wykonanie: kotonski.pl
Menu